Rasmus Krath - eventyrer og foredragsholder

Scroll ned på siden her for at se kommende foredrag 

02/09/19 kl. 19:30

Gjesing kirke

Ulvevej 110, 6715 Esbjerg N

Arr.: Gjesing Foredrags Forening

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

17/09/19 kl. 19:00

Humlebæk Bibliotek, Humlebæk Center 40, 3050 Humlebæk

Arr.: FOF Nord

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

25/09/19 kl. 15:00

Møllestuen i Gillelejehallen

Bøgebakken 19, Gilleleje

Arr.: LOF Gribskov

Eventyrshow - Rasmus Krath.jpg

26/09/19 kl. 13:30

Stenløse Kulturhus

Rådhus torvet 2, 3660 Stenløse

Arr.: FOF Egedal

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

30/09/19 kl. 09:30

Hobrovej 461

9200 Aalborg SV

Arr. FOF Aalborg

Eventyrshow - Rasmus Krath.jpg

01/10/19 kl. 09:30

Hobrovej 461

9200 Aalborg SV

Arr. FOF Aalborg

Eventyrshow - Rasmus Krath.jpg

02/10/19 kl. 09:30

Hobrovej 461

9200 Aalborg SV

Arr. FOF Aalborg

Eventyrshow - Rasmus Krath.jpg

03/10/19 kl. 09:30

Hobrovej 461

9200 Aalborg SV

Arr. FOF Aalborg

Eventyrshow - Rasmus Krath.jpg

10/10/19 kl. 11:00

Espergærde Bibliotek

 Kløvermarken 12, 3060 Espergærde. Arr.: FOF Nord

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

21/10/19 kl. 10:00

Kulturhuset i Farum

Stavnsholtvej 3, 3520 Farum

Arr.: AOF Nordsjælland

Cuba bil.jpg

21/10/19 kl. 12:30

Kulturhuset i Farum

Stavnsholtvej 3, 3520 Farum

Arr.: AOF Nordsjælland

Cuba bil.jpg

22/10/19 kl. 10:00

Kulturhuset i Farum

Stavnsholtvej 3, 3520 Farum

Arr.: AOF Nordsjælland

Cuba bil.jpg

24/10/19 kl. 15:00

Det gamle posthus, Gilleleje

 Stationsvej 6, 3250 Gilleleje

Arr.: FOF Nord

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

31/10/19 Kl. 10:00

Hovedbiblioteket, Nørregade 19

 6700 Esbjerg

Arr.: AOF Center Sydjylland

Foto 17b.jpg

01/11/19 kl. 14:00

Portalen, Portalen 1

2670 Greve

Arr.: FOF ved Køge Bugt

Cuba bil.jpg

04/11/19 kl. 14:30

Hjørring Sognegård, Torvet 4

9800 Hjørring

Arr.: Sct. Hans menighedsråd 

Cuba bil.jpg

05/11/19 kl. 14:00

Kulturhuset Kilden, Nygårds Plads 31

 2605 Brøndby

Arr.: FOF Brøndby

Brasil forside Ny Web 2017.jpg

Mellemøsten og Islam

06/11/19 kl. 10:00

Slagelse Bibliotek, Stenstuegade 3

4200 Slagelse

Arr.: AOF Sydvest Sjælland

Cuba

06/11/19 kl. 19:45

Odd-Fellowgaarden

Jernbanegade 10, 4600 Køge

Arr.: Ladybird

11/11/19 kl. 10:00

Sognehuset, Nørregade 96

6600 Vejen

Arr.: AOF Center Sydjylland

12/11/19 kl. 10:00Tøjhuset, Gothersgade 34

7000 Fredericia

Arr.: AOF Center Sydjylland

13/11/19 Kl. 10:00

Bramming Idrætscenter

Idræts Allé 10, 6740 Bramming

Arr.: AOF Center Sydjylland

14/11/19 kl. 10:00

Seniorhuset, Skolevej 10

6070 Christiansfeld

Arr.: AOF Center Sydjylland

19/11/19 kl. 10:30

Biografen Kanten, Østervej 2

4640 Faxe

Arr.: LOF Faxe

18/11/19 kl. 10:00

KUC, Ågade 27

6000 Kolding

Arr.: AOF Center Sydjylland

20/11/19 kl. 10:00

Frivillighuset, Varde Storegade 25B 6800 Varde

Arr.: AOF Center Sydjylland

21/11/19 kl. 10:00

Bygningen Ved Anlæget 14B

7100 Vejle

Arr.: AOF Center Sydjylland

28/11/19 kl. 10:00

Slagelse Bibliotek, Stenstuegade 3

 4200 Slagelse

Arr.: FOF Syd- og Vestsjælland

28/11/19 kl. 19:00

Sognegården, Sct. Bendts Kirke

Klostervænget 2, 4100 Ringsted

Arr.: FOF Syd- og Vestsjælland